قاطی پاتی

افتتاح دو پروژه‌ عمراني ايران‌‌خودرو در سرپل‌ذهاب • قاطی پاتی

امام حسین (ع) : بخشنده ترین مردم کسی است که در هنگام قدرت می بخشد.
سه شنبه ۱ خرداد ۱۳۹۷

گروه صنعتي ايران‌خودرو، هم زمان با حلول ماه مبارك رمضان، پروژه عمراني خود در سرپل ذهاب را افتتاح كرد.     

به نقل عصررویداد به گرازش از ايكوپرس، گروه صنعتي ايران خودرو اجراي دو پروژه عمراني شامل اجراي سيستم نوين آب‌رساني، لوله‌كشي آب آشاميدني و بازسازي مسجد دارالسلام، كه در زلزله تحريب انجام گرفته بود را از مبعث مبارك حضرت رسول (ص) در روستاي «قلمه» منطقهستان سرپل ذهاب آغاز و هم زمان با فرا رسيدن ايام ماه مبارك رمضان، از آن بهره‌برداري كرد.

روستای قلمه با جمعیت بالغ بر ۳۰۰ نفر در فاصله ۱۸۰ کیلومتری کرمانشاه واقع انجام گرفته اســـــت. ساکنان این روستا به دلیل عدم وجود آب شرب معقول و بهداشتی در معرض انواع بیمارهای واگیردار ناشی از آلودگی آب قرار داشتند و مشكلات مختلف پوستی، گوارشی و … خانواده‌ها را تهدید می انجام.

از اين رو حوزه مسئوليت‌هاي اجتماعي شركت ايران‌خودرو، پس از گذر از بحران نخستيه با نيازسنجي از ناحیه پروژه‌هايي را براي بهبود شرايط خانومدگي بازماندگان زلزله طراحي كرده و در زمان‌هاي مختلف اجرايي مي‌كند كه دو پروژه مذكور نيز ذيل اين اقدامات، اجرا انجام گرفته و به بهره‌برداري رسيد.

اين شركت بلافاصله پس از زلزله مهيب غرب كشور در آبان‌ماه سال گذشته، با حضور در ناحیه و ارائه خدمات امدادي و كمك به آواربرداري، دست به اقدامات همدلانه زد و پس از طي دوران بحران با برپايي چادر هيوا (اميد) در منطقهستان سرپل‌ذهاب و اســـــتقرار تعدادي از پرسنل اين شركت، به فراخور نياز همواره در كنار اين هموطنان بود؛ همچنين در معقولت‌هاي مختلف ملي و مذهبي با برگزاري مراسم و ايجاد فضايي شاد، سعي در بهبود وضعيت معيشتي و روحي آقام خصوصا كودكان ناحیه كرد.

جمعيت «هيوا» كه در زبان محلي «اميد» معنا مي‌دهد، سعي دارد با رصد روزانه نيازهاي اين عزيزان و برطرف كردن اين خواســـــته‌ها در كنار ساير نهادها به اجراي وظايف انساني و اجتماعي خود پرداخته و كيفيت خانومدگي ساكنين را در حد توان بهبود بخانجام گرفت.

 شايان ذكر اســـــت كه جمعي از مديران اين مجموعه نوروز سال ۹۷ را در منطقهستان كرمانشاه و در كنار زلزله زدگان گرامي آغاز كردند به اين اميد كه حضورشان باعث دلگرمي و شادماني هموطنان اين ناحیه شود.