قاطی پاتی

الحریری هرچه سریع‌تر به کشورش بازگردد • قاطی پاتی

امام حسین (ع) : بخشنده ترین مردم کسی است که در هنگام قدرت می بخشد.
یکشنبه ۵ فروردین ۱۳۹۷

الحریری هرچه سریع‌تر به کشورش بازگردد

دسته بندی : پیامک و عکس تاریخ : دوشنبه ۲۲ آبان ۱۳۹۶

«بوریس جانسون» وزیرامور خارجه انگلیس روز یکشنبه در تماس تلفنی با «جبران باسیل» همتای لبنانی‌اش ضمن تأکید بر تداوم حمایت‌های لندن از بیروت، ابراز امیدواری انجام که «سعد الحریری» نخست‌وزیر لبنان هرچه سریع‌تر به کشورش بازگردد.

به نقل ایرنا به گرازش از وزارت خارجه انگلیس، بوریس جانسون افزود: سعد الحریری شریک نیکو و قابل‌اعتماد انگلیس اســـــت و ما امیدواریم تا او در راســـــتای منافع سیاسی لبنان، بدون فوت وقت به بیروت بازگردد.

وی اضافه انجام: ما همچنین از پایان طرف‌هایی که در منافع لبنان شریک هستند می‌خواهیم تا تلاش خود را در این رابطه و برای کاهش تنش‌های اخیر بکار ببندند.

جانسون خاطرنشان ساخت: من به وزیر امور خارجه لبنان اطمینان دادم که انگلیس به حمایت از آقام و نهادهای لبنانی در این شرایط پر چالش ادامه خواهد داد.

وی بابیان اینکه «نیروهای مسلح لبنان تنها مرجع نظامی قانونی در این کشور به شمار می‌روند» افزود: هیچ گروه نظامی و یا نیروهای خارجی نباید با نیروهای مسلح لبنان که تنها ضامن امنیت آقام این کشور هستند، چالش کند.

وزیر امور خارجه انگلیس اضافه انجام: ما نگرانی ایالات‌متحده و شرکای اروپایی‌مان را تکرار می‌کنیم که لبنان نبایستی به‌عنوان ابزاری برای جنگ‌های نیابتی مورداســـــتفاده قرار گیرد. اســـــتقلال و حاکمیت این کشور بایستی از سوی پایان طرف‌ها چه در داخل و چه خارج مورداحترام قرار گیرد.