قاطی پاتی

تجاوز آمریکایی به مرزهای سرزمینی ایران؛ قصه‌ای که سر دراز دارد • قاطی پاتی

امام حسین (ع) : بخشنده ترین مردم کسی است که در هنگام قدرت می بخشد.
یکشنبه ۵ فروردین ۱۳۹۷

آمریکا‌یی‌ها قصد دارند با تجاوز به آب‌های داخلی ایران، کشور را در موضع ضعف قرار دهند تا خط مبدأ ترسيمی خود را در خليج فارس تغییر دهند.

به نقل اس ام وب، به نظر می‌رسد اخباری که هر از تعدادگاهی از رسانه‌ها مبنی بر تجاوز شناورهای انگلیسی آمریکایی به مرزهای ایران شنیده می‌شود به اين دليل اســـــت كه آنها تلاش می‌کنند با تجاوز به آب‌های داخلی ایران، کشورمان را در موضع ضعف قرار دهند تا خط مبدأ ترسيمی خود را در خليج فارس تغییر دهند.

روز جمعه ۶ آقااد ناو هواپیمابر “نیمیتز” و رزم‌ناو همراهش در حالی که تحت رصد و رهگیری ناوچه‌های موشک‌انداز ناوتیپ ذوالفقار ناحیه‌ چهارم نیروی دریایی سپاه قرار داشتند، در محدوده‌ نفتی – گازی رسالت اقدام به پرواز بالگرد و نزدیک انجام گرفتن به شناورهای سپاه انجامند.

آمریکایی‌ها با حرکتی تحریک‌آمیز و غیر‌حرفه‌ای، با اخطار به شناورهای ناوتیپ ذوالفقار مبادرت به پرتاب منور ورزیدند که رزمندگان اسلام بدون اعتنا به رفتار شناورهای آمریکایی، مأموریت خود را در ناحیه دنبال انجامند و سرانجام ناو هواپیمابر و رزم‌ناو همراه ناحیه را ترک انجامند.

تجاوز آمریکایی به مرزهای سرزمینی ایران؛ قصه‌ای که سر دراز دارد

آمریکا بارها در ناحیه غرب آسیا مخصوصا در ناحیه جنوب ایران دست به تجاوز و شیطنت‌های زیادی مانند حمله به افغانستان، تجزیه عراق، جنگ نیابتی در سوریه و یمن و تشکیل ائتلاف به بهانه مبارزه با تروریسم زده اســـــت؛ ولی این تجاوزها تنها با قصد تجزیه سوریه و عراق بعد از واقعه ۱۱ سپتامبر بوده و اســـــت. این کشور همچنین بارها به دلایل واهی به آب‌های ایران تجاوز انجامند.

جمهوری اسلامی ایران خط مشیی جز دفاع از حریم خود ندارد و این موضوع را بارها و بارها با اعمال خود نشان داده اســـــت. آمریکایی‌ها تاریخ را فراموش می‌کنند؛ پس محکوم به تکرار آن هستند. آمریکایی‌ها باید خط مشی سیاسی خود را تغییر دهند؛ در غیر این صورت هیچ جایی در دیپلماسی ایرانی ندارند.

تجاوزهای آمریکا به مرزهای سرزمینی ایران از دوران دفاع مقدس و جنگ تحمیلی آغاز انجام گرفت و این کشور با وارد انجامن ناوهای نظامی خود و اسکورت کشتی‌های تجاری و نفتکش‌های عراق و حتی با تعویض پرچم این کشتی‌ها و قرار دادن پرچم خود بر فراز این کشتی‌ها؛ جنگ نیابتی را رها و وارد جنگ مستقیم با ایران انجام گرفت. عراق در سال ۱۳۶۳ با دستور حامیان غربی و ناحیه‌ای خود به سمت نفتکش‌های ایران یورش برد و همه آنها را مورد دنبال قرار داد.

آنچه در پی می‌آید نگاهی مستند به برخی تجاوزات زمینی، دریایی و هوایی نظامیان آمریکایی به قلمرو جمهوری اسلامی ایران اســـــت.

تجاوز تفنگداران نیروی دریایی آمریکا به خلیج فارس در تاریخ ۲۲ د‌ی‌ماه ۹۴

تایم ۱۶:۳۰ دقیقه ۲۲ دی دو فروند از شناورهای آمریکایی که وارد آب‌های سرزمینی ایران انجام گرفتند، توسط نیروهای واحد رزمی ناحیه دوم نیروی‎دریایی سپاه پاسداران توقیف و به جزیره فارسی منتقل انجام گرفتند. این دو شناور آمریکایی به منظور گشت‌خانومی دریایی به صورت غیرقانونی وارد آب‌های ایران انجام گرفته بودند و هر دو شناور مجهز به ۳ مسلسل ۵۰ میلیمتری بودند و پایانی نظامیان آن نیز مجهز به انواع سلاح‌های نیمه سنگین بودند.

نقض حریم قلمروی سرزمینی جمهوری اسلامی ایران توسط نیروهای آمریکایی

نیروهای آمریکایی در مورخه ‪ ۸۵/۶/۱۶‬ با اســـــتفاده از ‪ ۴‬دستگاه خودرو در حوالی مختصات ۷۱۷۰۰ – ۲۰۱۰۰‬نقشه هلالی شمالی (غرب کشور) به حریم زمینی کشور تجاوز انجامه که با اقدام به موقع نیروهای مدافع مرزی درگیری آغاز و متجاوزان آمریکایی مجبور به فرار به داخل خاک عراق انجام گرفتند. در این راســـــتا تعداد ‪ ۷‬ نفر از نظامیان عراقی که بصورت مسلحانه با نظامیان آمریکایی در این اقدام تجاوزکارانه سهیم بودند توسط نیروهای خودی دستگیر انجام گرفتند.

تجاوز آمریکایی به مرزهای سرزمینی ایران؛ قصه‌ای که سر دراز دارد

نقض حریم هوایی جمهوری اسلامی ایران توسط بالگردهای آمریکایی

در تایم ‪ ۱۶:۴۵‬مورخه ‪ ۸۵/۹/۶‬دو فروند بالگرد مشگی رنگ آمریکایی در حاشیه مرزی اســـــتان ایلام اقدام به پخش پوستر و اعلامیه انجامه و در محدوده بازارچه مرزی مهران تا عمق یک کیلومتر به حریم هوایی جمهوری اسلامی ایران تجاوز انجامه و سپس به داخل خاک عراق بازگشتند.

نقض حریم هوایی جمهوری اسلامی ایران توسط دو بالگرد آمریکایی

در دی‌ماه سال ۸۷ دو فروند بالگرد جنگی سیاه رنگ آمریکایی در ارتفاع ‪ ۱۰۰‬متری زمین از طریق منطقهستان پاوه واقع در اســـــتان کرمانشاه حریم هوایی ناحیه را به عمق ‪ ۳۰۰‬متر نقض و سپس از ناحیه خارج انجام گرفتند.

درتایم ‪ ۱۳:۵۵‬مورخه ‪ ۸۵/۱۰/۲۵‬تعداد ‪ ۵‬نفر از نیروهای نظامی آمریکایی به ‌وسیله یک دستگاه تویوتای سفیدرنگ دو کابین در مختصات (‪(۹۸۳۰۰ – ۵۲۴۰۰‬ روبه‌روی پاسگاه تنگاب کهنه در ناحیه قصرشیرین با کنارزدن سیم خاردار حدود ‪ ۲۰۰‬متر وارد خاک ایران انجام گرفتند که با تصویر العمل نیروهای مدافع مرزی به داخل عراق متواری انجام گرفتند.

‬تجاوز هواپیماهای گشت آمریکایی بر فراز آب‌های سرزمینی جمهوری اسلامی ایران

‪ تجاوز هواپیماهای گشت آمریکایی بر فراز آب‌های سرزمینی جمهوری اسلامی ایران در تاریخ‌های۸۵/۴/۳ ،۸۵/۳/۳۱ و ایجاد مزاحمت برای یک فروند زیردریایی نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران.

پرتاب نارنجک دودزا توسط یک فروند بالگرد آمریکایی در مورخه ‪۸۵/۳/۲۰‬در راه شناور نظامی کشورمان در آب‌های سرزمینی.

تجاوز آمریکایی به مرزهای سرزمینی ایران؛ قصه‌ای که سر دراز دارد

ایجاد مزاحمت برای شناورهای صیادی و تجاری ایرانی در آب‌های خلیج فارس در تاریخ ‪ ۸۵/۷/۶‬توسط ناو جنگی آمریکایی به شماره بدنه ‪.۶۶‬

بازدید و بازرسی غیرقانونی یک فروند کشتی صیادی جمهوری اسلامی ایران موسوم به طبس۳ ‪.

بازدید و بازرسی غیرقانونی یک فروند کشتی صیادی جمهوری اسلامی ایران موسوم به طبس ‪ ۳‬در مورخه ‪ ۸۵/۹/۲۳‬توسط ناوچه گشتی آمریکایی در آب‌های سرزمینی که در این ارتباط تعدادی از نظامیان آمریکایی وارد کشتی انجام گرفته و کشتی و خدمه را مورد بازرسی قرار دادند.

تجاوز به حریم آب‌های سرزمینی جمهوری اسلامی ایران در تایم ‪ ۱۳۰۰‬مورخه ‪ ۸۴/۲/۶‬ در موقعیت ثبت انجام گرفته توسط یک فروند ناو آمریکایی و به منظور توقیف یک فروند کشتی تانکر پانامایی در حوالی خورموسی.

شاید بتوان اصلی‌ترین دلیل تجاوزهای آمریکایی‌ها به مرزهای کشور را ضعیف جلوه دادن نیروهای امنیتی کشور به خصوص سپاه پاسداران انقلاب اسلامی نزد آقام دانست، غافل از اینکه سپاه پشتیبانی و حمایت ملت ایران را همواره در پایانی دوران به همراه داشته و این نهاد برخاســـــته از متن آقام اســـــت و قطعا یکی از دلایل توفیقات سپاه همین حمایت و پشتیبانی آقامی اســـــت.

همه و حتی خود سیاســـــتمداران آمریکا می‌دانند توان شروع جنگی که در آن صد در صد شکست می‌خورند را ندارند. امروز آقام آمریکا به تاریخ بازگشته‌اند؛ تاریخ خونینی که در زمان جورج بوش پسر رقم خورد و امروز نسخه آپدیت انجام گرفته آن با نام دونالد ترامپ به بازار آمده که به مراتب خطرناک‌تر اســـــت.

تجاوز آمریکایی به مرزهای سرزمینی ایران؛ قصه‌ای که سر دراز دارد

ایران پتانسیل معقولی برای جلوگیری از تجاوزها دارد. آمریکا نیز از این موضوع هشدار دارد و درگیر منازعه با ایران نخواهد انجام گرفت. واشنگتن نمی‌خواهد دچار شکست‌های غیرقابل توجیه شود. آمریکا به سناریوی حل و فصل آنچه «مشکل ایران» خوانده می‌شود، ادامه خواهد داد. با این‌حال، این تنها ظاهر مسئله اســـــت. این سیاســـــت با دنبال بی‌اعتبار انجامن ایران در سطح بین‌المللی دنبال می‌شود. اما در عمل، سناریوی نظامی اجرایی نخواهد انجام گرفت.

شاید زمان آن رسیده باانجام گرفت که آمریکایی‌ها و در رأس آنها دونالد ترامپ مدیر‌جمهور این کشور ویدئوهای گریه انجامن تفنگداران خود را مرور کنند تا شاید درس عبرتی باانجام گرفت برای فردا آنها؛ هرتعداد به قول نیاکانمان چشممان از آدم انجام گرفتن آنها آب نمی‌خورد…