قاطی پاتی

جزئیات امدادرسانی به زلزله‌زدگان؛از اعزام بالگرد تاکمک‌های امدادی • قاطی پاتی

امام حسین (ع) : بخشنده ترین مردم کسی است که در هنگام قدرت می بخشد.
یکشنبه ۵ فروردین ۱۳۹۷

ستاد بحران لرستان امکانات خود را از بالگرد امداد و نجات گرفته تا کمک‌های امدادی و درمانی برای ارائه خدمات به زلزله‌زدگان کرمانشاه بسیج انجامه اســـــت.

به نقل اس ام وب،شامگاه یکشنبه به دنبال وقوع زمین‌لرزه‌ در غرب کشور، تعداد زیادی از اســـــتان‌ها از جمله اســـــتان لرستان تکان خوردند و این امر موجب وحشت عمومی و حضور آقام در خیابان‌ها انجام گرفت.

در این راســـــتا اســـــتان لرستان از سوی جمعیت هلال احمر کشور به عنوان اســـــتان معین برای خدمات رسانی به زلزله زدگان کرمانشاه و منطقه قصر شیرین انتخاب انجام گرفت تا این امر موجب شود که همه دستگاههای امدادی و اجرایی اســـــتان برای ارائه خدمات به زلزله زدگان بسیج شوند.

برخی از منطقههای لرستان از جمله رومشگان، کوهدشت، پلدختر و … در جریان این زمین لرزه دچار خسارت انجام گرفتند که اکیپ های ارزیابی میزان خسارات به مناطق مختلف لرستان اعزام انجام گرفتند تا نتیجه نهایی این ارزیابی ها به وزارت کشور ارسال شود.

ارسال ۲ هزار تخته پتو و هزار تخته چادر به قصر شیرین

رضا آریایی مدیر کل مدیریت بحران لرستان در نقل کردانی با بیان اینکه بر اساس اعلام نیاز اســـــتاندار کرمانشاه تعداد هزار تخته چادر از اســـــتان لرستان برای زلزله زدگان کرمانشاه ارسال انجام گرفته اســـــت گفت: همچنین در این رابطه از دو هزار تخته پتو از انبارهای جمعیت هلال احمر اســـــتان بارگیری و منطقهستان قصر شیرین اعزام انجام گرفته اســـــت.

جزئیات امدادرسانی به زلزله‌زدگان؛از اعزام بالگرد تاکمک‌های امدادی

وی گفت: همچنین بنا بر درخواســـــت دانشگاه علوم پزشکی اســـــتان کرمانشاه مبنی بر اعزام آمبولانس، یک دستگاه اتوبوس آمبولانس و تعداد ۵ دستگاه آمبولانس سبک به این اســـــتان از لرستان اعزام انجام گرفت.

مدیر کل مدیریت بحران لرستان گفت: همچنین به همراه این تعداد آمبولانس، پزشک و تجهیزات تکمیل از خرم آباد به سمت کرمانشاه اعزام انجام گرفتند.

آریایی گفت: بر اساس درخواســـــت جمعیت هلال احمر اســـــتان کرمانشاه، تعداد ۳ تیم تکمیل و مجهز اسکان اضطراری، آواربردای و  ANSAT(سگ های تجسس خانومده یاب) از جمعیت هلال احمر اســـــتان لرستان به منطقهستان قصرشیرین اعزام انجام گرفت.

وی اظهار داشت: همچنین با افزایش تعداد تلفات انسانی ناشی از زلزله و براساس اعلام نیاز پزشکی قانونی اســـــتان کرمانشاه، ظهر امروز یک اکیپ تکمیل تشخیص هویت اجساد همراه با پزشک متخصص، امکانات و تجهیزات فنی لازم از لرستان به کرمانشاه اعزام انجام گرفت.

وی ادامه داد: همچنین دومین اتوبوس آمبولانسی اســـــتان همراه با تعداد ۴ دستگاه تانکر ۱۲ هزار لیتری حمل آب شرب و ۲ دستگاه آمبولانس سبک نیز ظهر امروز به اســـــتان کرمانشاه اعزام انجام گرفت.

آریایی با بیان اینکه در پی وقوع این زلزله در برخی مناطق لرستان قطعی برق را داشتیم که پس از تایمی وصل انجام گرفتند، تصریح انجام: در لرستان تلفات انسانی نداشته ایم و تنها در منطقهستان کوهدشت تعدادی دچار جآسوده سطحی انجام گرفتند.

اکیپ های ارزیابی میزان خسارات به مناطق مختلف لرستان اعزام می‌شوند

وی با اشاره به اینکه به دستور اســـــتاندار لرستان، همه دستگاه های امدادی و اجرایی ذی ربط در حالت آماده باش هستند، افزود: شورای مدیریت بحران در همه منطقهستان های لرستان تشکیل انجام گرفته اســـــت.

فرمانداران، مدیران دستگاههای اجرایی، بنیاد مسکن انقلاب اسلامی، نوسازی مدارس، تعلیم  و پرورش، شرکت توزیع برق، شرکت های آب و فاضلاب منطقهی و روستایی، دانشگاه علوم پزشکی اســـــتان و … اکیب های خود را به مناطق مختلف اســـــتان برای ارزیابی میزان خسارت های زلزله شب گذشته اعزام انجام میدهند.

جزئیات امدادرسانی به زلزله‌زدگان؛از اعزام بالگرد تاکمک‌های امدادی

وی گفت: این اکیپ های کارشناسی برآورد میزان خسارت وارده به اســـــتان با محوریت فرمانداری و مدیران منطقهستانی تشکیل ظرف ۴۸ تایم فردا نسبت به برآورد دقیق  میزان خسارات وارده در پایان بخش های عمرانی، تاسیسات زیربنایی، ساختمان ها و اماکن دولتی، مساکن منطقهی و روستایی، شبکه های انتقال آب  و برق و … را ارزیابی خواهند انجام.

مدیر کل مدیریت بحران لرستان تصریح انجام: در نهایت نتیجه برای جمع بندی نهایی و ارسال به وزارت کشور به مدیریت بحران اســـــتان ارسال می شود.

اعزام ۹ دستگاه کمپرسی به مناطق زلزله زده

معاون راهداری اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای لرستان گفت: پس از وقوع زمین لرزه در مناطق غربی کشور و با توجه به انجام گرفتت آن در اســـــتان کرمانشاه با هماهنگی سایر دستگاه های اجرایی و نهادهای ذیربط ۹ دستگاه کمپرسی حامل کمک های امدادی اســـــتان لرستان به کرمانشاه اعزام انجام گرفتند.

حبیب جمشیدی با اشاره به آماده باش تکمیل راهداری و حمل و نقل جاده ای اســـــتان برای خدمت رسانی در صورت نیاز افزود: ۵ دستگاه کمپرسی دیگر آماده انتقال کمک های امدادی و آقامی اســـــتان به مناطق آسیب دیده از زلزله شب گذشته هستند.

وی اظهار انجام: با وجود اینکه زمین لرزه دیشب، لرستان را نیز لرزاند خوشبختانه پایانی محورهای موابداًتی اســـــتان باز و تردد به وضع عادی در آنها برقرار اســـــت و تا کنون هیچ گونه خسارتی ناشی از این زمین لرزه در سطح راه های لرستان گزارش نانجام گرفته اســـــت.

جزئیات امدادرسانی به زلزله‌زدگان؛از اعزام بالگرد تاکمک‌های امدادی

اعزام تیم های عملیاتی بحران دانشگاه علوم پزشکی لرستان به مناطق زلزله دیده کرمانشاه

رضا پیری علم دبیر ستاد بحران و پدافند غیر عامل دانشگاه علوم پزشکی لرستان در این باره گفت: پس از وقوع زلزله مهلک دیشب و خسارات جانی و مالی که به ویژه در منطقهستان های سرپل ذهاب و قصر شیرین به وقوع پیوست، جلسه اضطراری مدیریت بحران و پدافند غیر عامل دانشگاه تشکیل جلسه داد.

وی عنوان انجام: در این جلسه معاون غذا و داروی دانشگاه، مدیر مرکز فوریت های پزشکی اســـــتان، و کارشناسان معاونت بهداشتی و درمان حضور داشتند.

دبیر ستاد بحران و پدافند غیر عامل دانشگاه علوم پزشکی لرستان دانشگاه گفت: در همین راســـــتا یک فروند بالگرد مجهز به تیم جراحی، ۲ دستگاه اتوبوس آمبولانس، ۴ دستگاه آمبولانس مجهز به تیم درمانی شامل ۳ پزشک متخصص و ۲ پزشک عمومی تا کنون به ناحیه اعزام انجام گرفته اند.

جزئیات امدادرسانی به زلزله‌زدگان؛از اعزام بالگرد تاکمک‌های امدادی

پیری علم همچنین گفت: تا دقایقی دیگر نیز تیم های عملیاتی ارزیابی سریع بهداشت از معاونت بهداشتی دانشگاه و شبکه بهداشت و درمان منطقهستان دلفان شامل کارشناسان بهداشت محیط و مبارزه با بیماریهای واگیر به ناحیه اعزام خواهند انجام گرفت.

وی گفت: پس از وقوع زلزله از سوی ستاد بحران دانشگاه علوم پزشکی لرستان به همه نیروهای تخصصی و عملیاتی اعلام آماده باش انجام گرفته و این پرسنل هم اکنون در وضعیت آماه باش قرار دارند.

آماده باش بیمارستان های لرستان

پیمان آسترکی معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی لرستان نیز گفت: همه بیمارستان های تحت پوشش دانشگاه در حال آماده باش تکمیل بود و آماده پذیرش مصدومین هستند.

وی خاطر نشان انجام: بیمارستان تامین اجتماعی منطقهستان خرم را نیز هماهنگ انجامه و در این راســـــتا آماده خدمات رسانی اســـــت.