قاطی پاتی

حمایت صهیونیست‌ها از تشکیل «اسراییل کوچک»؛ • قاطی پاتی

امام حسین (ع) : بخشنده ترین مردم کسی است که در هنگام قدرت می بخشد.
یکشنبه ۵ فروردین ۱۳۹۷

حمایت صهیونیست‌ها از تشکیل «اسراییل کوچک»؛

دسته بندی : پیامک و عکس تاریخ : سه شنبه ۲۱ شهریور ۱۳۹۶

سه هفته دیگر رفراندوم «اســـــتقلال کُردستان» در شمال عراق برگزار خواهد انجام گرفت. مسعود بارزانی بر برگزاری این رفراندوم پافشاری می‌کند و می‌گوید: «هرگز از برگزاری رفراندوم اســـــتقلال انجامستان عقب‌نشینی نخواهم انجام.»

سه هفته دیگر رفراندوم  «اســـــتقلال کُردستان» در شمال عراق برگزار خواهد انجام گرفت. مسعود بارزانی بر برگزاری این رفراندوم پافشاری می‌کند و می‌گوید: «هرگز از برگزاری رفراندوم اســـــتقلال انجامستان عقب‌نشینی نخواهم انجام.»[۱] وی طی نقل کردانی که از زبان نماینده وی در جشنواره اســـــتقلال انجامستان در کلن آلمان مطرح انجام گرفت، گفت: ملت ما امروز مرحله حساسی را پشت سر می‌گذراند و همه‌پرسی یک دنبال نیست بلکه وسیله‌ای برای رسیدن به دنبالی بزرگتر یعنی اســـــتقلال اســـــت[۲]. اقدامی که اگر به وقوع بپیوندد نه تنها کشور عراق را تجزیه خواهد انجام بلکه کشور ترکیه را نیز با ۲۰ میلیون انجام در ناحیه با چالش روبرو ساخته و اثرات امنیتی متعددی بر سایر کشورها برجای خواهد گذاشت.[۳]

راه اندازی کمپین‌های حمایت از رفراندوم اقلیم انجامستان در سرزمین‌های اشغالی

برگزاری رفراندوم اســـــتقلال انجامستان معمای امنیتی نوینی در ناحیه خاورمیانه اســـــت که می تواند اثرات مخربی در کل ناحیه برجای بگذارد. اما نکته ای در این میان جلب توجه می کند تلاش پایان رهبران رژیم صهیونیستی برای برگزاری رفراندوم و دعوت از پایان اکراد برای مشارکت در این رفراندوم اســـــت؛ به گونه ای که بنیامین نتانیاهو نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی در دیدار ۱۳ آگوست با یکی از اعضای جمهوری‌خواه کنگره آمریکا حمایت آشکار خود را از اســـــتقلال انجامستان بارزانی اعلام انجام و گفت: «کُردها آقامان جسور و طرفدار غرب هستند و آن‌ها ملتی هستند که ارزش‌های ما را حفظ و گسترش می‌دهند». کارشناسان مرکز مطالعات اســـــتراتژیک «بگین سادات» نیز در جدیدترین پژوهش‌های ناحیه‌ای خود اعلام انجامه‌اند: «اسرائیل به دولت مستقل انجامستان احتیاج دارد».

«گیدون سار» از حزب لیکود  که از وی به عنوان نخست‌وزیر سال ۲۰۱۹ رژیم صهیونیستی نام برده می‌شود در جدیدترین اظهارات خود در حساب توئیتر خود نوشته اســـــت: «از برگزاری رفراندوم اســـــتقلال انجامستان عراق در ۲۵ سپتامبر حمایت می‌کنم».

«ادی کوهن» از آکادمیسن‌های معروف رژیم اشغالگرقدس که نتوانسته شوق و ذوق خود از تشکیل دولت انجامستان در ناحیه را پنهان کند، در آخرین نقل کردرانی خود گفته اســـــت: «به نمایندگی از دولت اسرائیل و از تل‌آویو به شما آقام کُرد ندا می‌دهم که پدران و اجداد شما برای این فرصت تاریخی به وجود آمده جان خود را فدا انجامه‌اند! ای آقام کُرد! زمان اســـــتقلال فرا رسیده اســـــت! به این رفراندوم تاریخی “آری” بگویید! آقام و دولت اسرائیل تا آخر از شما حمایت خواهند انجام. زمان تشکیل دولت کُردستان فرا رسیده اســـــت!».[۴]

در این میان رژیم صهیونیستی برای حمایت افزایش از اقدامات تجزیه طلبانه انجامها، جندین سمینار و کمپین در اراضی اشغالی به راه انداخته و اقدامات گسترده ای را برای پیروزی رفراندوم به کار برده اســـــت.

دنبال رژیم اشغالگر قدس از برگزاری چنین کمپین هایی، افزایش ناامنی در ناحیه و ایجاد خطر برای ایران و ترکیه و یافتن ناحیه امنی برای حضور خود در مرزهای ایران اســـــت. این رژیم امیدوار اســـــت با پیروزی رفراندوم بتواند شعبه دوم خود در نزدیکی ایران را تاسیس نموده و از آنجا بر ایران فشار بیاورد. نقشه ای که در پی شکست اقدامات این رژیم در سوریه کلید خورده و به دنبال ناامن انجامن ناحیه در دوران پسا داعش و خلق چالش های نوین برای محور مقاومت اســـــت.