قاطی پاتی

ماجرای عجیب گیمگر انجام گرفتن محمدرضا گلزار(تصویر) • قاطی پاتی

امام حسین (ع) : بخشنده ترین مردم کسی است که در هنگام قدرت می بخشد.
سه شنبه ۱ خرداد ۱۳۹۷

افکاری وضعیت برگزاری جشنواره تئاتر فجر را نامعقول خواند و تاکید انجام: جشنواره تئاتر فجر به عنوان بزرگترین رویداد تئاتری کشور به هیچ وجه در شان این هنر نیست، زیرا این جشنواره فوق العاده ایرادات فراوانی دارد و خود من هم تعدادین سال اســـــت که در آن شرکت نمی‌کنم. نه اینکه این جشنواره را تحریم انجامه باشم بلکه واقعاً سر در نمی‌آورم باید در کدام بخش شرکت کنم، چون هر سال با عوض انجام گرفتن مدیران و دبیر فراخوان هم تغییرات عجیبی می‌کند.

رویدادگزاری میزان: کارگردان نمایش “پلیس” گفت: برخی می‌گویند به عنوان مثال محمدرضا گلزار یک شبه معروف انجام گرفت، اما یادشان رفته که همین محمدرضا گلزار در کنار ساحل خزرمنطقه با گیتارش آواز می‌خواند که یک کارگردان وی را دید.

 

در خصوصیت جذابیت‌هایی گیمگری به عنوان یکی از رشته‌های اصلی تئاتر گفت: گیمگری به معنای واقعی کلمه جذاب اســـــت. هر فردی وقتی وارد عرصه هنر می‌شود از نقطه‌ای به بعد عقل را کنار گذاشته و افزایش به احساسات و درونیاتش اهمیت می‌دهد. نه در قبال جوانان بلکه در اکثریت هنرمندان پیشکسوت هم عقل نقش کمرنگ تری دارد.

وی در همین راســـــتا ادامه داد: شما با یک نگاه کوچک متوجه می‌شوید که با سال‌ها فعالیت در عرصه هنر شاید روزی به موفقیت برسید و در این راه از لحاظ مالی فشار‌های زیادی را متحمل شوید، فشار‌هایی که شاید اگر هنرمند نمی‌انجام گرفتید به هیچ وجه وجود نداشت. پس به همین دلیل می‌گویم کار عاقلانه ترک هنر اســـــت، اما هنرمند به واسطه احساس قوی خود نمی‌تواند آن را ترک کند.

کارگردان نمایش “افسانه‌های خلیج” راه ورود به عرصه تئاتر و گیمگری را اینگونه توصیف انجام: رشته‌های هنری رشته‌هایی نیستند که بتوانید آن‌ها را صرفاً در کتاب‌ها پیدا کنید. برای ورود به این عرصه باید شجاعانه فعالیت داشته باشید. تئاتر فعالیتی گروهی اســـــت و زیاد بودند انسان‌های با اســـــتعدادی که به دلیل عدم تطابق با گروه به سرعت حذف انجام گرفته اند.

وی افزود: نخستین گام برای موفقیت در هنر نداشتن منیت اســـــت. به عنوان مثال دلیل پژمان جمشیدی به این سرعت پیشرفت انجام؟ تنها دلیل این امر این بود که پژمان خودش را به همه و حتی منتقدانش ثابت انجام. منیت و غرور کاذب در تئاتر سرعت را از بین می‌برد.

کارگردان نمایش “پلیس” راه موفقیت تئاتردوستان منطقهستان را تفکر و تمرین دانست و اضافه انجام: این روز‌ها فضای مجازی منطقه و منطقهستان و مرز‌ها را نزدیک انجامه اســـــت. جوانانی که در منطقهستان‌ها علاقمند به تئاتر هستند می‌توانند به آسودهی با گرفتن یک فیلم با کیفیت از خود، توانایی هایشان را به زیادی افراد معرفی کنند.

وی شجاعت را لازمه پیشرفت در هنر اذعان انجام و افزود: ریشه پایانی مشکلات و کمبود‌ها و شکست‌های هر فردی ترس اوست. برای موفقیت و رسیدن به آرزو‌ها ترس عاملی نگه دارنده اســـــت. برخی می‌گویند به عنوان مثال محمدرضا گلزار یک شبه معروف انجام گرفت، اما یادشان رفته که همین محمدرضا گلزار در کنار ساحل خزرمنطقه با گیتارش آواز می‌خواند که یک کارگردان وی را دید.

کارگردان نمایش “تولدت مبارک پیمان” درخصوص امرار معاش اهالی تئاتر اضافه انجام: هیچ وقت نمی‌توان تئاتر را به عنوان یک شغل محسوب انجام یعنی هنرمند تئاتر نمی‌تواند با تئاتر امرار معاش کند. به صورت حتم تئاتر شاخه‌های متفاوت و مختلفی دارد که از طریق آن‌ها نیز می‌توان در آمدزایی انجام، اما کلاً تئاتر نقطه اطمینانی برای گذران خانومدگی نیست.

 

جشنواره تئاتر فجر یک شوخی ده روزه اســـــت/تئاتر کار انجامن در ایران مثل پا گذاشتن در تونل وحشت اســـــت

افکاری وضعیت برگزاری جشنواره تئاتر فجر را نامعقول خواند و تاکید انجام: جشنواره تئاتر فجر به عنوان بزرگترین رویداد تئاتری کشور به هیچ وجه در شان این هنر نیست، زیرا این جشنواره فوق العاده ایرادات فراوانی دارد و خود من هم تعدادین سال اســـــت که در آن شرکت نمی‌کنم. نه اینکه این جشنواره را تحریم انجامه باشم بلکه واقعاً سر در نمی‌آورم باید در کدام بخش شرکت کنم، چون هر سال با عوض انجام گرفتن مدیران و دبیر فراخوان هم تغییرات عجیبی می‌کند.

وی در همین راســـــتا افزود: جشنواره تئاتر فجر یک شوخی ده روزه اســـــت. مافیا و لابی گیم سرتاسر این جشنواره را در بر گرفته و همه چیز بین خودمانی‌ها تقسیم می‌شود. جشنواره تئاتر فجر هر ارزشی دارد به غیر از ارزش هنری.

کارگردان نمایش “زورو” با اشاره به شروع تمرینات اجرای جدید خود ادامه داد: در حال حاضر تمرینات نمایش “شلیک به تئاترمنطقه” را پشت سر می‌گذارم. ایوب آقاخانی، آناهیتا همتی، سام کبودوند، بهرام سروری نژاد و حسین کشفی از جمله گیمگرانی هستند که در این نمایش به ایفای نقش می‌پرداخانومد. این نمایش اردیبهشت امسال روی صحنه خواهد رفت. 

افکاری بزرگترین ترس فعلی خود در خصوص نمایش جدیدش را شکست مالی خواند و خاطرنشان انجام: بزرگترین ترس این رزو‌های من شکست مالی در تئاتر جدیدم اســـــت. تئاتر کار انجامن در ایران مثل پا گذاشتن در تونل وحشت اســـــت و مشخص نیست از در این تونل چه اتفاقاتی در انتظار شما هستند.