قاطی پاتی

پاسخ جامع وزیر ارتباطات درخصوص فیلترینگ تلگرام • قاطی پاتی

امام حسین (ع) : بخشنده ترین مردم کسی است که در هنگام قدرت می بخشد.
سه شنبه ۱ خرداد ۱۳۹۷

پاسخ جامع وزیر ارتباطات درخصوص فیلترینگ تلگرام

دسته بندی : پیامک و عکس تاریخ : یکشنبه ۲۶ فروردین ۱۳۹۷

محمدجواد آذری جهرمی با انتشار پستی در اینستاگرام خود به سوالات مخاطبان درباره فیلترینگ تلگرام پاسخ جامعی داد.

به نقل اس ام وب، محمدجواد آذری جهرمی با انتشار پستی در اینستاگرام خود درباره خیل عظیم سوالاتی که برخی مخاطبان در صفحه ایشان درخصوص فیلترینگ تلگرام مطرح انجامند پاسخ جامعی داد.

آذری جهرمی در اینستاگرام خود نوشت: ” مخاطبان زیادی در این صفحه، همواره سوالات و اعتراضات زیادی را در خصوص فیلترینگ یا عدم انجام آن ابراز می‌کنند، لازم دیدم توضیحاتی عرض کنم.

۱. وزارت ارتباطات مرجع تصویب و تصمیم پالایش(فیلترینگ) یا رفع آن نیست، بلکه بر اساس مصوبه مجلس شورای اسلامی و بنابر قانون ملزم به اجرای مصوبات کمیته‌ها و شوراهای مشخص انجام گرفته در این حوزه و احکام قضایی اســـــت.

۲. پالایش صفحات غیراخلاقی و نیز ضد اعتقادات عموم آقام، در سایر کشورها نیز رواج دارد و در کشور ما نیز در این خصوص نظام قانونی تصویب انجام گرفته که رعایت می‌شود. علاوه بر آن سیاســـــتهایی توسط حاکمیت کشورهای مختلف برای حفاظت از کلان داده‌ها و یا رعایت الزامات قانونی کشورها وجود دارد.

۳. انسداد سرویسهای بین‌المللی صرفا با دنبال تشویق مخاطبان به اســـــتفاده از سرویس داخلی می‌تواند به ضددنبال تبدیل شود. شرکتهای کسب و کار نوپا در کشور نیز بر همین موضوع تاکید دارند.

۴. یکی از آثار فضای مجازی، ظهور رسانه‌های نوین اســـــت که کشورهای مختلف، ضمن بهره برداری از آنها، برای اســـــتفاده از این تکنولوژی سیاســـــتگذاری و تنظیم قانون انجامه‌اند. تا این سیاســـــت یا قانون در کشور موجود نباانجام گرفت، دو قطبی توسعه یا فیلتر رسانه‌های نوین همچنان به عنوان یک چالش وجود خواهد داشت.

۵. سیاســـــت مصوب کشور در شورای عالی فضای مجازی بر توسعه پیام رسانهای بومی قرار گرفته اســـــت، در کنار تقویت ساختار فنی آنها، رفع برخی شبهات و صیانت از حریم خصوصی با تکیه بر ظرفیت فتوای راهبردی مقام معظم رهبری و نیز ابداًح مصادیق مجرمانه برای جلوگیری از برخوردهای سلیقه‌ای با فعالان و فعالیتهای فضای مجازی و نیز سیاســـــت حمایتی عادلانه برای توسعه دهندگان داخلی بویژه در نحوه تبلیغات با اســـــتفاده از ظرفیتهای ملی لازم اســـــت در دستور کار قرار گیرد.

به عنوان وزیر ارتباطات، تا کنون تلاش زیادی برای جلوگیری از نقض حریم خصوصی مخاطبان در اپراتورهای ارتباطی نموده‌ام و اگر قانون اختیارات لازم را به وزارت ارتباطات بدهد برای صیانت از حریم خصوصی در فضای مجازی نیز تلاش لازم را خواهم نمود. همچنین برای ابداًح مصادیق مجرمانه و نیز توقف نظام رای گیری آنلاین انسداد سایتهای اینترنتی که در برخی مواقع باعث برخوردهای سلیقه‌ای با سایتهای اینترنتی اســـــت، تلاشهایی انجامه‌ایم که تاکنون نتیجه لازم را نداشته اما به این تلاش که لازمه رانجام گرفت ظرفیتهای بومی نیز هست ادامه خواهیم داد.

پاسخ جامع وزیر ارتباطات درخصوص فیلترینگ تلگرام